Faaliyet Alanları

We Shape Your Ideas

Beyaz Eşya


Beyaz eşya sektöründe ana sanayi müşterileri ortaya çıkardıkları ürünlerin tamamlanmasını isterler. Alüminyum ve sac, şekil alınabilirlik ve renk verebilme özelliği sayesinde beyaz eşya sektöründe her zaman tamamlayıcı bir role sahiptir.

[mutfak-proje]


Otomotiv


Otomotiv sektöründe kullanılan alüminyum ve sac, gün geçtikçe daha da fazla öneme sahip olmaya başlıyor. Kolay şekillendirilmesi, hafif olması ve görsel açıdan mat, parlak ve renk verilebilmesi gibi seçenekleri bulunduğu için alüminyum parçalar otomotiv sektörü için çok büyük bir öneme sahiptir. Otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu taşıyıcı ve bağlantı parçaları MEBAK’ın kendi tasarımı ve üretimi olan sac kalıplarla işlenmektedir.


Elektronik


Alüminyum elektronik sistemlerde çok fazla kullanılmaktadır. Elektrik ve ısı iletkenliği yüksek olduğu için alüminyumlu alaşımlar, telefonlarda, TV’lerde, ses sitemlerinde ve bilgisayar gibi günlük hayatımızda sıkça kullandığımız elektronik aletlerin yapımı sırasında kullanılmaktadır. Görselliğin ön planda olduğu bu alanlarda hafif alüminyumla üretilen ürünler olduğundan daha estetik görünmektedir.


Mobilya


Alüminyumun mobilya sektöründe her alanda kullanımı vardır. Koltuktan, sandalyeye, masadan dolaplara kadar her yerde alüminyum profilleri kullanılmaktadır. Aynı zamanda alüminyum, mobilya aksesuarları ve kulplar da mobilya sektöründe çok fazla kullanılmaktadır.Mobilyanın farkını ortaya çıkaran alüminyum ve sac parçalar bu yüzden çok fazla tercih edilmektedir. Sağlam olması nedeniyle mobilya sektörünün en temel yapı taşlarından sayılır.

Mühendislerimizle Konuşabilirsiniz!

Bu formda doldurduğunuz bilgiler doğrudan Tasarım ve ARGE Departmanı Mebak Metal Lab’a iletilecektir.
Ekibimiz size en geç 1-2 iş gününde geri dönüş sağlayacaktır.