Alüminyum Profil Çeşitleri

Alüminyum Profil Çeşitleri

Kullanılacak olan alanına bağlı olarak alüminyum profil çeşitleri değişkenlik göstermektedir. Her geçen gün daha yaygın şekilde birçok sektör üzerinde kullanılmaya başlanan alüminyum, sağladığı ayrıcalıklar nedeniyle tercih edilmektedir. Özellikle ısıyı ve elektriği iletmesi, hafif ve dayanıklı bir yapı oluşturması en önemli avantajları arasında yer alıyor. Bütün farklı hava koşullarına karşı etkin bir direnç sunması da önemlidir.

Tabii görsel açıdan sağladığı dekoratif yapıyı da unutmamak gerekir. Kolayca şekil alma yapısı elastikiyeti üzerinden sağlanır. Böylece özellikle mimari ve yapı sektörüyle inşaat dünyası açısından oldukça önemlidir. O yüzden geniş bir şekil tasarımıyla pek çok alüminyum çeşidinin bulunduğunu söylemek mümkün.

Alüminyum Levha

Kullanılacak alana, boyutları ile şekline bağlı olarak alüminyum levha fiyatları değişkenlik göstermektedir. Önemli olan tasarımı ele alınan alüminyum levhanın, mutlaka uyumlu şekilde uzun ömürlü bir yapı oluşturmasıdır. Bunun gerçekleştirilmesi için ise profesyonel bir anlayışla yeni nesil teknolojik sistemler eşliğinde, uzman kadro ile üretimin yapılması gerekir.

Özellikle korozyona karşı dayanıklı olması ve kolay kaynak yapılabilir ayrıcalığı, alüminyum levhaların farklı alanlarda değerlendirilmesine olanak tanımaktadır. Ek olarak gerçekleştirilen yüzey çalışmaları daha dayanıklı ve aşınmaya karşı direnç gösteren ürünlere imkân tanıyor. Tabii planlamaya bağlı olarak pek çok unsur alüminyum levhalarda fiyatların değişmesine etki etmektedir. Ancak sağladığı ayrıcalıklar göz önünde bulundurulduğunda, fiyatların pek de bir önemi kalmıyor. Aydınlatma açısından ise alüminyum led profil ürünleri öne çıkıyor.

Alüminyum U Profil

Alüminyum çeşit bakımından pek çok farklı şekil amacıyla tasarımdan geçmektedir. Bunlardan biri de alüminyum u profil ürünleridir. Özellikle bağlantı parçaları olarak öne çıkan alüminyum u profiller, pek çok sektör açısından önemli bir kaynaktır. Bu konuda düşey bağlantı yerleri ile beraber ek yeri gereken alanlarda değerlendirilir.

Daha çok mobilya dünyası, inşaat ve yapı sektörü ile beraber mimari açıdan alüminyum profiller yoğun olarak değerlendirilmektedir. Bağlantı parçaları olarak uyumlu şekilde üretimden geçer ve uzun yıllar kullanıldığı alanda etkili bir yapı oluşturur. Özellikle elastik yapısı ile istenilen bağlantı şekilleri üzerinden hazırlanırken, kolay kaynak yapılabilir olması, korozyona karşı direnç göstermesi profillerin çok fazla değerlendirilmesine olanak vermektedir.

Alüminyum Kullanım Alanları

Genel açıdan alüminyum kullanım alanları olarak öncelikle yapı ve inşaat sektöründe çok fazla değerlendirildiğini söylemek gerekir. Ayrıca gemi, otomotiv, mobilya, sanayi ve mimari sektörde büyük öneme sahiptir. Her geçen gün kullanım alanlarının artış gösterdiğini söylemek gerekir. Bireysel ürün değerlendirilmesine inildiğinde ise farklı seçeneklerden bahsetmek mümkündür.
– Mutfak eşyası yapımın,
– Kapı, pencere sistemleriyle bu gibi pek çok farklı alan,
– Bisikletler,
– Uzay araçlar,
– Elektrikli araçlar,
– İçecek kutuları,
– Farklı metallerle karıştırılmak suretiyle alaşım olarak,
Yaygın olarak değerlendirilen alüminyum, diğer metallere göre hem fiziksel açıdan hem de dekoratif kapsamda günümüzde büyük bir öneme sahiptir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir