Alüminyum Profil

Alüminyum Profil

Bugüne dek çelik profil kullanımı giderek yaygın bir biçimde devam etmekteydi. Fakat son dönemlerde ise alüminyum profiller çelik profillerin yerini tutmaya aday oldu. Kullanım alanlarının yaygın olmasının yanı sıra maliyetlerinin de uygun olması ürünün popüleritesini artırıyor.

Zengin alternatiflere sahip alüminyum profil çeşitleri ise kalitesine göre değişiklik gösterir. Kaliteli bir alüminyum profil hem etkili hem de oldukça dayanıklıdır. Bu neden ile ürün çelik profillere göre zaman içerisinde daha sık tercih edilmeye başladı.

Alüminyum Profillerin Özellikleri

Alüminyum profilin tercih edilmesinde ürünün kullanım alanları kadar özellikleri de oldukça etkilidir. Ürünlerin en dikkat çeken özellikleri dayanıklı yapılarıdır. Profillerdeki dayanıklılık ise yüzeyinde bulunan eloksal kaplama ile sağlanır. Eloksal koruyucu bir özelliğe sahip olduğu için korozyona karşı ürünün güçlü kalmasına yardımcı oluyor.

Üründe kullanılan koruyucu kaplama çelik konstrüksiyonda da olduğu gibi boyama ya da taşlama uygulamalarına ihtiyaç bırakmıyor.

– Profiller uygulama alanlarına uygun biçimde üretilebiliyor. Genellikle ihtiyaca bağlı olarak 8 mm ya da 10 mm kanallarla tasarlanır.

– İdeal kanal genişlikleri sayesinde dinamik veya statik yüklemelere karşı oldukça sağlam ve dayanıklı bir form kazanır.

Tüm bu detayları bünyesinde barındıran alüminyum kutu profil çeşitleri çelik profillere nazaran daha çok tercih edilmeye başlandı.

Alüminyum Profillerin Avantajları Nelerdir?

Etkisi ve özellikleri bakımından çelik ürünler ile yarışabilecek durumda olan alüminyum profil maliyetleriyle de dikkat çekiyor. Alternatiflerine nazaran oldukça ekonomik fiyatlara sahip olmalarının yanı sıra kaliteden de ödün vermiyor. Tasarım bakımından da fazla alternatifinin olması tercih edilirliği artıran detaylar arasında yer alıyor.

– Uygun kesitler ile üretilen alüminyum profillerdeki kanallar kolay ve pratik bir kullanım sunar.
– Alternatiflerine nazaran daha hafif yapıda olması sevkiyat bakımından da büyük kolaylık sağlar.
– Sevkiyattaki kolaylık maliyetlerin de azalmasına yardımcı olur. Farklı kalınlığa sahip kanal yapısı olsa da ürünlerde aynı kalite korunur.
– Özel kanal yapısı farklı alanlarda da kolaylıkla kullanım avantajı verir.

Alüminyum Profilin Kullanım Alanları

İnşaat sektörünün her yeni gün gelişmesiyle birlikte sektörde kullanılan ürünler de çeşitlilik gösteriyor. Bu çeşitlilik de daha çok ihtiyaçtan kaynaklanıyor. Bir ihtiyaç doğrultusunda kullanım alanı artan alüminyum kutu profiller inşaat sektörünün vazgeçilmezleri haline geldi. Peki ürünlerin en çok kullanıldığı alanlar arasında neler bulunuyor?

– Alüminyum profil çeşitleri genellikle cam balkon yapımında tercih ediliyor. Montajının da kolay ve pratik olması cam balkon sistemlerinde yaygın kullanım alanı bulmasına yardımcı oluyor.

– Kapıların yanı sıra zemin boşluklarında da ürünün kullanıldığını görmek mümkündür.

– Farklı hava koşularında da sorunsuzca kullanılabilen ürün dış cephelerde de tercih ediliyor. Hafif ve uzun ömürlü olması ürüne olan ilginin artmasına yardımcı oluyor.

Ekonomik ve dayanıklı olması alüminyum profil çeşitlerinin çeşitli alanlarda kullanılmasına zemin hazırlıyor.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir